O nas

Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości "Izery" działa od 2001 roku. Początkowo działania stowarzyszenia skupiały się wokół odnowy kultury agrarnej Gór Izerskich oraz organizacji kursów zawodowych dla osób bezrobotnych. Od 2008 roku po zmianie zarządu stowarzyszenie rozpoczęło działalność mającą na celu promocję sportu zaprzęgowego poprzez organizację imprezy sportowo-kulturalnej „Zaprzęgi w Starej Kamienicy”, której głównym punktem są Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Obecnie Stowarzyszenie Izery to grupa młodych ludzi z okolic Jeleniej Góry, których pasją są konie i zaprzęgi. Idea organizacji Amatorskich Zawodów w Powożeniu powstała 5 lat temu. W 2005 roku w ramach „Jarmarku Izerskiego” (niewielkiej gminnej imprezy w Starej Kamienicy k. Jeleniej Góry) zawody odbyły się po raz pierwszy. Ich pomysłodawcą jak i jednym z organizatorów był Michał Jabłoński.

Organizując tą imprezę chcemy promować sport, jakim jest powożenie, jako sposób na spędzanie wolnego czasu wśród dorosłych i młodzieży. Ponad to pragniemy poszerzyć wiedzę lokalnej społeczności na temat koni i sportów z nimi związanych.

Z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem, jak i ilość uczestników rosną, dzięki czemu w 2008 po raz pierwszy zawody mogły przestać być dodatkową atrakcją przy gminnym festynie a stać się samodzielną imprezą sportowo-kulturalną.

„Zaprzęgi w Starej Kamienicy” są pierwszą a zarazem jedną z niewielu imprez tego typu na Dolnym Śląsku. Swoją unikalnością promują Gminę Stara Kamienica i integrują środowisko miłośników i hodowców koni.

Każda kolejna edycja Amatorskich Zawodów w Powożeniu niesie dla nas pozytywne doświadczenia. Zaczynając praktycznie od zera, uczymy się pozyskiwać fundusze, sponsorów, zachęcać co roku nowych zawodników do wzięcia udziału w naszych zawodach a od 2008 roku również i prowadzić oraz promować stowarzyszenie. Wkładamy w to własne siły i czas, wszystko to robiąc jedynie dla satysfakcji.

Stowarzyszenie aktywnie współpracuje z Urzędem Gminy Stara Kamienica, Centrum Informacji Turystycznej w Starej Kamienicy, lokalnymi przedsiębiorcami oraz organizacjami pozarządowymi.

Strona Główna  |  Aktualności  |  O nas  |  SilesianFest  |  Galeria  |  Kontakt  |  Ciekawe strony  |  Sponsorzy |  Forum